Elewacje i podbitki dachowe

nida hydro-płyta gipsowa do stosowania na zewnątrz

Elewacje, zewnętrzne sufity podwieszane i podbitki dachowe

Podbitki dachowe. Nasze systemy bazujące na płycie gipsowej NIDA Hydro są przeznaczone dla tych, którzy chcą mieć gładką podbitkę dachową.

Do nowoczesnych domów jednorodzinnych nie pasują bowiem podbitki wykonane z desek czy z sidingu. Nie wszyscy inwestorzy chcą także stosować w tym miejscu produkty tego typu

Zewnętrzne sufity podwieszane. W apartamentowcach, biurowcach, centrach handlowych, hotelach, salach sportowych i innych budynkach architekci chcą zaskoczyć formą i designem wejścia. Żaden inny produkt nie jest tak elastyczny w kreowaniu przestrzeni jak płyta gipsowa. Płyta NIDA Hydro nie tylko może ale i musi być stosowana na zewnątrz zachowując jednocześnie zalety klasycznej płyty g-k.

Elewacje. Płyta gipsowa NIDA Hydro stosowana jest także na elewacjach budynków, głównie o konstrukcjach szkieletowych. Dzięki szybkiemu i łatwemu montażowi zastępuje elewacje wykonane tradycyjną metodą murowaną.

Jak możemy Ci w Tym pomóc?

Płyta gipsowa NIDA Hydro (odpowiednik płyty cementowej) ma wyjątkową odporność na działanie wody (płyta zapewnia zmniejszone wchłanianie wody ? nasiąkliwość poniżej 3%), jest zabezpieczona przed powstawaniem pleśni oraz ma zwiększone parametry mechaniczne.

Jakie są jej zalety w porównaniu z innymi materiałami?

Powłoką zewnętrzna płyty gipsowej NIDA Hydro jest wykonana z materiału na bazie włókna szklanego. Rdzeń płyty został wzbogacony środkami zmniejszającymi wchłanianie wody oraz eliminującymi powstawanie pleśni.

W porównaniu z płyta cementową płyta NIDA Hydro jest lżejsza, łatwiejsza w montażu, nie kurczy się, a przy montażu można wykorzystać standardowe narzędzia używane przy suchej zabudowie.

Dlatego elementy budynku pokryte płytami gipsowymi NIDA Hydro są:

  • Odporne na działanie wody i wysoką wilgotność;
  • Odporne na zmienne warunki atmosferyczne (deszcz, mróz);
  • Odporne na uderzenia;
  • Odporne na powstawanie pleśni.

Informacje techniczne o płycie NIDA Hydro: